Zımba Telleri ve Zımba Çiviler

Zımba tabancan için yüksek kaliteli işçilik ile üretilen zımba telleri ve çivileri. En önemli zımba tabancası aksesuarları, zımbalar ve çivileri gibi sarf malzemeleridir.

Tüm uygulamalar için geniş seçenek

Zımba tabancalarınız için Yüksek kaliteli zımba teli tedarik ediyoruz. Doğru zımba teli seçimi, kalıcı bağlantılar için çok önemlidir. Bu yüzden her farklı uygulamalar için en uygun zımbaya sahibiz. Novus’un kaliteli zımba telleri, zımba telinin ve zımba tabancasının birbirine tam uyumunu sağlar.

Kullanılacak malzemeye mümkün olan en az hasar için ince tel zımbalar tavsiye ediyoruz. Farklı uygulamalar içi; dayanıklı yassı tel zımbalar, paneller için dar zımbalar ve yüksek kaliteli paslanmaz çelik zımba telleri de sunmaktayız. Profesyonel, dayanıklı ve esnek çözümler…

İnce zımba telleri

çoğunlukla kumaşları bağlamak için kullanılır. İnce zımba telleri malzemeye minimum hasar verir.​

Yassı zımba telleri

özellikle kaplama işlerinde kullanılır. Yassı zımba tellerinin düz sırtı kaplamayı sabitler ve yırtılmaya karşı malzemeyi korur

Dar taçlı zımba telleri

çoğunlukla klipsli ve klipssiz lambiri veya panelleme işlerinde kullanılır.

Zımba Çivileri

dekoratif kaplamaları ve köşe pervazlarını hızlı bir şekilde sabitlemek için kullanılır. Minik başları sayesinde çiviler neredeyse görünmez

Zımba bacak boyunu nasıl seçerim?
Kalınlık ve malzeme türü, kullanılacak zımba uzunluğunu belirler. İşte bunu yapmak için önerilerimiz.

Zımba bacak boyu seçiminde standart kural
Standart kural, sabitlediğiniz malzemenin kalınlığını üçe katlamaktır. 4 mm kalınlığında bir malzeme için 12 mm zımba kullanın.

Hassas veya ince malzemeyi sabitlerken zımba bacak boyu
Folyo veya kumaş gibi hassas veya ince malzemeleri sabitlemek için, malzeme kalınlığından 4 mm daha uzun bir zımba idealdir. 2 mm kalınlıkta malzeme için 6 mm zımba seçin.

Sert ağaç veya diğer sert malzemeleri sabitlerken zımba bacak boyu
Sert ağaçtan yapılan konstrüksiyonları desteklemek için, sabitlendiği malzemenin iki katı uzunluğundaki bir zımba yeterlidir.